Barmu trápí v posledních dnech silné monzunové deště a následné záplavy, které si vyžádaly přes 60 obětí. A právě o řádění živlů měl minulý pátek reportér Ko Myo Zaw Lin z televizní stanice DVB informovat.

„Nešťastný chlapec zjistil, že tam není místo, kam se postavit, aby byla dobře vidět zatopená ulice. A tak se neohrožený reportér brodil až po hruď v bahnité vodě,“ uvedla na svých webových stránkách televize s dodatkem: „Výborně, Mio Zin Line! Teď jen drž svou pozici a my se zase za hodinu přihlásíme.“

Linův výkon sklidil velký úspěch na sociálních sítích. Podobně se před dvěma lety mluvilo o indickém reportérovi Narayanu Pargaienovi. Jeho stand up ze zaplavené oblasti ve státě Uttarákhand ale diváky pobouřil.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Natáčení v zaplavené oblasti, které se stalo indickému reportérovi osudným

Žurnalista totiž při natáčení seděl na ramenou jedné z obětí záplav, aby se nenamočil. Přesto, že televizní stanice News Express záběry nakonec neodvysílala, unikly na internet. Reportér byl poté propuštěn, i když se hájil, že mu muž sezení na svých plecích sám nabídl jako odměnu za pomoc, kterou předtím od štábu dostal.