Hoverboard se objevil v druhém díle populární sci-fi trilogie, v němž tato hračka existovala v roce 2015. Mnoho výrobců proto chtělo právě letos představit funkční hoverboard, který by se nejvíc podobal filmové předloze.

Pustil se do toho i Lexus, který ale zveřejnil jen krátké video. Nikdo v něm na vznášejícím se prkně nejede, spekulovalo se proto, zda hoverboard opravdu existuje. Firma ale pro BBC potvrdila, že opravdu vyrobila prototyp a během léta hodlá zveřejňovat další videa. Zatím ho prý v Barceloně testuje profesionální skateboardista.

Lexus uvedl, že hoverboard se vznáší díky tekutým dusíkem chlazeným supravodičům a magnetům. To znamená, že bude „plout“ jen nad kovovým povrchem. Ve videu se sice vznáší nad betonovým povrchem, podle firmy pod ním ale ještě byla právě kovová vrstva.

Japonská firma trvá na tom, že se technologie je reálná a na hoverboardu se dá jezdit, pro BBC však uvedla, že nehodlá zařízení prodávat.

„Je to součást reklamní kampaně, kterou natáčíme ve Španělsku,“ řekl webu USA Today Moe Durand z amerického zastoupení automobilky.