Jeden z českých účastníků závodu ve voze Maserati dostal ještě večer od slovenské policie pokutu v přepočtu 17 700 korun za rychlou jízdu. Na dálnici mu naměřili rychlost 197 km/h. Na Slovensku je stejně jako v ČR povolena rychlost 130 km/h.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle mluvčího slovenského policejního prezidia Michala Slivky se účastníci snaží co nejrychleji dostat do Štrbského plesa ve Vysokých Tatrách.

Většina majitelů luxusních aut byla před startem skoupá na slova. Při neoficiálních diskusích se ale shodují v tom, že péče o jejich auta je náročná. U některých značek schází v Česku autorizované servisy, které jsou v zahraničí. Opravy jsou poměrně drahé.

V Brně odstartoval závod luxusních vozů Diamond Race 2015

V Brně odstartoval závod luxusních vozů Diamond Race 2015

FOTO: Václav Šálek, ČTK

Stav silnic v Česku je podle těchto řidičů špatný, takže pokud se chtějí projet tak, aby si užili jízdu, je nutné vyjet do Německa nebo Rakouska. Z garáží proto vyjíždějí tato nablýskaná auta, jejichž cena jde do miliónů korun, pouze ojediněle.

Loni Diamond Race startoval také v Brně. Jeho 25 posádek projelo Polskem, Běloruskem, Pobaltím a závod skončil v Praze.