Lávka s čističi oken Juanem Lopezem a Juanem Lizamou se po přetržení lana dostala do úhlu 45 stupňů. Oba byli připoutaní a čekali na záchranu. Incident se stal ve středu odpoledne, hasiči byli na místě za čtyři minuty. Oba muže vyprostili po necelých dvou hodinách, když do jednoho z oken vyřízli otvor. Prostor u budovy byl evakuován pro případ, že by na zem začalo padat sklo.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Oba pracovníci byli převezeni do nemocnice s mírným podchlazením. Jiná zranění neměli,“ uvedl na tiskové konferenci šéf newyorských hasičů Daniel Nigro.

Architekt Gary Hansen, který mrakodrap navrhoval, byl v době zásahu náhodou na protějším chodníku. Podle tamních médií řekl, že na střeše jsou instalovány tři zvedací věže, z nichž dvě drží visuté rampy a jedna je určená právě k řešení podobných nehod, jako byla ta středeční.

Na místě bývalého Světového obchodního střediska, které se v roce 2001 zřítilo po teroristickém útoku, vznikl nový mrakodrap One World Trade Center (WTC) o 104 patrech. Měří přes 540 metrů a je nejvyšší stavbou v USA. První firmy se dovnitř začaly stěhovat zhruba před týdnem. [celá zpráva]