Jednačtyřicetiletý sběratel videoher Thomasson stihl během svého života svoji sbírku prodat už dvakrát. Poprvé to bylo v roce 1989 z finančních důvodů, protože neměl dostatek financí na koupi herní konzole Sega Genesis. Devět let poté byla důvodem jeho svatba. Tentokrát prodává svoji sbírku potřetí, o tu se už zájemci perou od počátku června.

Aukce probíhá na serveru gamegavel.com a startovací suma začínala na jednom americkém dolaru. Do aukce se může zapojit úplně kdokoliv, kdo má zájem a má možnost přihodit minimálně 250 dolarů. Na webu drží aktuální prvenství s částkou 90 751 dolarů uživatel s přezdívkou lastgamer.

Budoucí majitel kromě největší sbírky na světě dostane také originální certifikát Guinnessovy knihy rekordů. Thomasson provozoval v devadesátých letech sedm herních obchodů, pracoval také pro jeden obchodní řetězec. Měl tak přístup k mnoha titulům.

Více než 2600 videoher nebylo nikdy otevřeno, dalších 8000 je dodáváno kompletně s obalem a manuálem.

Thomasson se zbavuje své sbírky, aby se mohl více věnovat rodině. Svoji vášeň však neopouští a v budoucnu by se prý velice rád k videohrám vrátil a začal je opět sbírat.

Odborníci odhadují, že sbírka video her je vyčíslitelná zhruba na 700 až 800 tisíc dolarů.