Scarlett to skutečně uklidnilo, při pojídání bambusu se kouká na obří monitor a spokojeně přežvykuje. Pohled na jiné pandy vyvolává v samici pocit, že je blízko příslušník jejího druhu a že je v bezpečí.

Od roku 2008 žila Scarlett s kamarádkami Macy a Čchien-čchien v Jün-nanu. Spojilo je zemětřesení v provincii S’čchuan. Před dvěma roky vrátili do původní zoo Čchien-čchien, na konci března odešla z Jün-nanu i Macy. A Scarlett náhle zůstala sama. Chovatelé netušili, že upadne do těžké deprese.

Nejprve napadlo zřízence, že umístí do výběhu zrcadlo. Panda ale chápe, že se ve skleněné ploše odráží sama, takže ji to neuklidní. Až velká obrazovka se záběry pandí kamarádky Macy dokázala Scarlett zvednout náladu. Začala opět pravidelně žrát a vrátila se do svého nocoviště, kam po odchodu Macy odmítala vstupovat. Krom televize jí pořídili také obří plyšovou pandu, s níž si občas ráda hraje.

„Velká maketa pandy umístěná do oblasti, kde dříve žila Macy, Scarlett výrazně zvedla náladu,“ potvrdil mluvčí Parku pro divoce žijící zvířata v Jün-nanu v rozhovoru pro China Daily.