Senior vystrašený z návštěvy mimozemšťanů, stížnosti na nesnesitelný zápach v tramvaji. I s takovými problémy se Pražané obracejí na operátory tísňové linky strážníků. Mnohdy volají opilí, zdrogovaní nebo jsou to třeba lidé duševně nemocní.

Video

Tísňová linka 156: Hlášení o zápachu v městské dopravě

„S kuriózním hlášením na tísňovou linku se setkáváme jednou, dvakrát týdně. Většinou se snažíme udržet si nějaký profesionální přístup, a pokud to jde, snažíme se lidem pomoct. Strážník, který oznámení přijme, musí sám zhodnotit, jestli jde o důležitou věc, kde je potřeba výjezd hlídky, nebo pokud se jedná o nějaký nesmysl a žert,“ uvedl operační dozorčí pražské městské policie Tomáš Kahovec.

Video

Tísňová linka 156: Muže navštívili mimozemšťani

Z audiozáznamů je zřejmé, že strážníci na jednání s volajícími ohledně nestandardních situací kurz sebeovládání rozhodně nepotřebují a odpovídají se vší vážností, i když se jedná třeba o muže nadávajícího na stav českých silnic, nebo ženu udávající manželovu milenku.

Video

Tísňová linka 156: Vyřešte ty kolony

Video

Tísňová linka 156: Manžela té slečně klidně přenechám

Jelikož jsou všechny hovory monitorovány, může vtipálkům za úmyslné blokování linky hrozit vysoká pokuta. V případě vypátrání dotyčné osoby až 200 tisíc korun.