V přiloženém dopise byla fotografie z 21. srpna zachycující čisticí vůz s řidičem v reflexním obleku. Úředníci zaměnili „B“ na SPZ čističe za „E“ na Britově sporťáku. Dvaatřicetiletý Palgrave, který žije ve Spaldingu nacházejícím se asi 160 kilometrů od Sheffieldu, si myslel, že vzhledem k jasnému důkazu se vše rychle vyřeší, ale to se mýlil.

I přes evidentní chybu úředníků mu bylo podle listu The Daily Mail oznámeno, že musí podat oficiální stížnost proti pokutě a čekat, než se vše vyřídí. Pokud by náhodou peněžitou sankci neuhradil do 28 dní, vzrostla by z původních 60 liber (1800 Kč) na 90 liber. Navíc by mohl čelit případným dalším právním krokům ze strany úřadu.

„Byla to byrokratická noční můra. Pak vás napadá, jestli už se to nestalo někdy předtím a jestli se vůbec dívají na to, co posílají,“ řekl Palgrave.

Mluvčí sheffieldského městského úřadu se v úterý za trapný omyl jménem radnice omluvil a dodal, že pokuta byla zrušena. Palgrave byl po obdržení dopisu pořádně naštvaný, ale dnes celou situaci bere s humorem.

„Prožíval jsem všechny emoce – napřed jsem byl rozzlobený, pak zmatený a teď už se tomu jen směju. Poslat fotku jejich vlastního vozidla, o kterém mají záznamy, to je geniální. Občas by si to měli zkontrolovat,“ dodal s úsměvem Brit.