Deník Le Figaro na svém serveru napsal, že dražba zlatého prstenu začala ve Fontainebleau u Paříže na 10 000 eurech. Hned první příhoz ale dosáhl 50 000 a další nabízené částky skákaly po statisících.

Podle Osenatu patří prsten k těm nejobyčejnějším. V době jeho koupě byl totiž Napoleon ještě hodně chudý. Organizátoři aukce také uvedli, že se jedná o rekordní částku za historický prsten.

Napoleon se oženil s Josefínou, vdovou po francouzském aristokratovi Alexandrovi de Beauharnais, 9. března 1796. Bylo to jen několik dnů po oznámení jejich zásnub. Napoleonova rodina sňatek nepřijala příliš dobře; byla šokována tím, že se oženil se starší vdovou se dvěma dětmi. Dva dny po svatbě Napoleon odjel, aby velel francouzské armádě v Itálii.

Pár se rozvedl v roce 1810, protože Josefína nedokázala Napoleonovi porodit dítě. Navzdory mnoha milenkám, dalšímu sňatku a exilu ovšem Napoleon na Josefínu nikdy nezapomněl. Jeho poslední slova před smrtí, podle svědectví těch, kdo ho v posledních minutách obklopovali, zněla: "Francie. Armáda. Hlava armády. Josefína."