Noční přílet letadlem do Las Vegas je zážitek, jenž se vychutnávají i ti, kteří do města hříchu létají pravidelně. Mezinárodní letiště McCarran leží takřka hned vedle hlavní ulice, kde se nachází většina moderního hotelů, a tak si mohou pasažéři letadla vychutnat pohled na nejznámější lasvegaské objekty nasvětlené neony z bezprostřední blízkosti.

Uměle vytvořený zázrak - Las Vegas působí v rozlehlé poušti jako přelud.

Uměle vytvořený zázrak - Las Vegas působí v rozlehlé poušti jako přelud.

FOTO: Chris Hadfield/Twitter

Jak ale vypadá Las Vegas z výšky zhruba 400 kilometrů nad zemským povrchem, to světu nyní ukázal Chris Hadfield. Ten pořídil snímek světoznámého města nacházejícího se uprostřed pouště jak ve dne, tak i v noci. Kontrast je neskutečný. Zatímco ve dne se město ztrácí v záplavě béžové barvy, v noci září tak silně, že to Hadfield nemohl ani dost dobře zachytit.

Město večírků

Las Vegas je nejznámějším městem v americkém státě Nevada. Patří mezi jednu z nejoblíbenějších turistických lokalit, kam Američané jezdí a létají zejména za hazardem, ale i kvalitními divadelními představeními, alkoholovými dýchánky či svatbami. Značné procento amerických teenagerů pak s oblibou slaví svou čerstvě nabytou plnoletost právě zde.

Neony jsou v Las Vegas všude, kam dohlédnete.

Neony jsou v Las Vegas všude, kam dohlédnete.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky

Světla, neony a další světla. To je noční Las Vegas.

Světla, neony a další světla. To je noční Las Vegas.

FOTO: Profimedia.cz

Hadfield dorazil na ISS 19. prosince loňského roku a setrvá v ní půl roku. Zatím zveřejňuje snímky neskutečným tempem, a tak se máme pravděpodobně v následujících měsících nač těšit.