Pokud by se z kuriózních hlášení sestavoval žebříček, pravděpodobně by mu vévodil muž z hrabství Devon, který zapomněl svůj iPhone uvnitř krávy. Té pomáhal s porodem telete a mobilní telefon použil jako svítilnu. Se zvířaty jsou spojeny i další dva pojistné nároky. Jednomu muži z Walesu ukradl telefon přímo z ruky racek, dalšímu ho vytáhla z kapsy opička na safari v hrabství Wiltshire.

O telefon přišel i zamilovaný pár, který během plavby na lodi napodoboval na její špičce slavnou scénu z filmu Titanic. Dvojice chtěla tento moment vyfotit, ale telefon jim spadl do vody. Jedna dívka z Liverpoolu nachytala svého přítele při nevěře a hodila po něm svůj nový smartphone. Jenže ho minula a telefon se po nárazu do zdi zničil.

Nepozornou pekařkou je žena z Nottinghamu, které spadl telefon do směsi na narozeninový dort pro její dceru. Žena si toho nevšimla a dort upekla i s telefonem. Ten pochopitelně obrovský žár nevydržel. Pozor nedával ani dělník, jehož mobilní telefon spadl do záchodu. Muž zapomněl, že ho má v zadní kapse a svoji chybu si uvědomil až po spláchnutí.

Většinu pojišťovna uznala

Všechny výše uvedené pojistné události společnost uznala a proplatila. Náhradu škody naopak neuznala muži, který během britského mistrovství v ohňostrojích údajně zapomněl svůj telefon v „odpalovací zóně“ a přišel na to až po akci. Jako podvod bylo vyhodnoceno i tvrzení fanouška hudební skupiny Blur. Neměl na vstupenku na koncert v londýnském Hyde Parku, pokoušel se ho tedy alespoň natočit ze stromu. Telefon mu ale upadl a nevydržel náraz.

„Podle těchto pojistných hlášení nikdy nevíte, jaká pojistná událost se vám může přihodit. Proto radím - používejte telefon pouze jako telefon,“ uvedl John Lamerton, ředitel pojišťovacího portálu.