Poprvé zaznamenala žena příznaky v roce 2009, když měla astmatický záchvat, který lékaři léčili steroidy. Ty u ní však vyvolaly alergickou reakci. Na nohou se jí vytvořily boláky a kůže jí začala tmavnout.

Specialisté v Memphisu vyzkoušeli celou řadu léčebných postupů, nasadili jí léky mimo jiné na ekzém nebo na stafylokokové infekce. Nic ale nezabíralo. „Provedli mi testy od A do Z. A všechny výsledky se vrátily negativní,“ řekla Isomová televizní stanici WAFB.

Před rokem, v srpnu 2011, byla hospitalizována v nemocnici v Baltimoru. Až tam lékaři přišli na to, že její vlasové folikuly produkují dvanáctkrát více kožních buněk než vlasových. Což znamená, že jí místo vlasů rostou nehty.

Po zjištění diagnózy a zahájení léčby se její stav mírně zlepšil. „Nemohla jsem sedět, nemohla jsem chodit. Teď chodím s holemi, a někdy dokonce sama,“ popsala v televizní reportáži.

Chce pomáhat ostatním

Nyní ale bojuje s dalším problémem, kterým je nedostatek financí. Účty za léky už dosáhly výšky 250 tisíc dolarů, což je v přepočtu více než pět miliónů korun. Její zdravotní pojištění pokrývá pouze náklady na pět léků z celkových sedmnácti.

Isomová už proto založila nadaci, která má za cíl získávat finanční prostředky nejen na její léčbu, ale i pro ostatní, u kterých by se podobné symptomy objevily.