Velmi veselé video z malé mléčné farmy mělo původně pobavit pouze úzkou skupinu přátel Harnishové a jejího manžela Roba Lawlesse. Buttermilk Sky si ovšem jako hlavní hrdina klipu získala sympatie lidí po celém světě. A navíc zazářila i v televizní show „Today“, kterou vysílá americká televize NBC.

„Opravdu tomu nemůžu uvěřit. Byla jsem z toho v šoku. Kolega z Ohia mě kontaktoval, že mé chovné kozy jsou na sociálních sítích. Ignorovala jsem to, dokud se neozval další kolega z Texasu. Teprve tak jsem zjistila, jak se ten klip rozšířil,“ uvedla tuto středu pro regionální zpravodajský server Bangor Daily News Harnishová.

Pětitýdenní kůzle na videu skáče jako divé a nic mu nestojí v cestě, ani jeho podstatně klidnější druzi. Podle Harnishové to ovšem není u těchto trpasličích koz neobvyklé chování. Jenže Buttermilk Sky je tak kouzelné kůzle, a to i ve chvíli, kdy svou hyperaktivitou opakovaně srazilo k zemi jiné kozy, že to manželům přišlo vtipné a hodné sdílení s ostatními.

Hopsáním pro dobrou věc

Malá koza Buttermilk Sky se tak ale nezasloužila pouze o zábavu. Harnishová totiž svým přátelům přislíbila, že pokud si veselé video získá více než 1000 příznivců, pak s manželem přispějí drobnou částkou neziskové organizaci k záchraně a ošetřování farmářských zvířat, která navíc v této oblasti vzdělává veřejnost.

„Musela jsem přispět vcelku rychle,“ dodala se smíchem Harnishová.