„Podíval jsem se vzhůru k obloze a tam bylo cosi záhadného. Bylo to neonově modré s blikajícími červenými světélky a pohybovalo se to pomalu,“ řekl v rozhovoru pro regionální televizi KSL Piceno s tím, že modrý objekt pozoroval několik minut.

Otázku, zda jde o UFO, nebo o něco jiného, si položilo i několik specialistů ve svém oboru. Jedním z nich byl i Lynn Hadfield, prezident modelářů v údolí Utah Valley. Podle jeho slov šlo o dálkově ovládaný model vybavený světly. Své tvrzení odůvodnil tím, že v okolí města American Fork s letadly v noci létá hodně modelářů.

Model letadla nebo paraglidista

„Podobná vysílačkou ovládaná letadla už vidělo mnoho lidí. Většina si kladla otázku, zda náhodou nejde o UFO,“ uvedl Hadfield, který se s dalším možným vysvětlením odkázal na paraglidisty.

„Nebylo by to poprvé, kdy se nad městem American Fork v noci vznášel paraglidista s rozsvícenými světly,“ tvrdil Hadfield.

Paraglidistovi Chrisi Santacroceovi se ale podobné vysvětlení zdá více než nepravděpodobné. Uvedl totiž, že létání v noci je v rozporu se zákonem. Žádná oficiální zpráva, která by podala jasné vysvětlení toho, odkud světla pocházela a proč se pohybovala po obloze, ale zatím neexistuje.

Utah a UFO spojují i některé tajné spisy FBI

Není to poprvé, kdy podle deníku The Daily Mail lidé v Utahu spatřili na nebi podezřelé objekty. Jenom za poslední měsíce se objevilo několik hlášení. V minulém roce se navíc dostala na veřejnost přísně tajná zpráva FBI ze září 1947 týkající se dvou stříbrných disků na noční obloze.

Původně se zpráva s označením „SPĚCHÁ“ dostala k tehdejšímu řediteli americké agentury FBI J. Edgarovi Hooverovi. Stálo v ní, že vojenská stráž, policista a dálniční hlídka nezávisle na sobě nahlásili UFO, které podle jejich výpovědí vybuchlo nad horami nedaleko Loganu, severně od Salt Lake City.

Tento dokument patří k tisícům utajených případů, které byly zveřejněny teprve nedávno na internetovém serveru FBI v sekci s názvem The Vault (Trezor).