Kalifornský zvukař Mike Spalla se zpívající kočkou poprvé zazářil v roce 1991 a o rok později už jeho kočičí skupina vymňoukala svou první kazetu. V letošní sérii klipů přišla na řadu známá koleda Feliz Navidad. A patrně jde o jedno z jejích nejpodivnějších podání. Na vyumělkované scéně sedí vyparáděné kočky a psi, a všichni společně „zpívají“.

„Letos Jingle Cats zpívají jednu z těch nejlepších vánočních písní. Ke kočkám se navíc přidali i psi, takzvaní Jingle Dogs. Je to velmi zajímavé, protože kočky nejprve zastupují některé hudební nástroje. To samé pak předvádí i psi, a nakonec všichni postupně zpívají první hlas. Zní to ale naprosto výborně,“ řekl agentuře Reuters Spalla.

Klipům předchází hodiny trpělivé práce

„Na práci s kočkami je nejtěžší, že jakmile je někam posadíte, utečou pryč. Mám natočené celé hodiny podobných záběrů. Jen výjimečně kočka z nějakého důvodu na místě zůstane a ještě vzácněji na vás zamňouká. Chce to opravdu hodně trpělivosti a také to vyžaduje speciální kočky,“ řekl Spalla.

Přes všechnu tu usilovnou práci se však Spallovi podařilo spolu s koledou Feliz Navidad představit na internetu dalších 100 hitů, včetně pěti písní, které ještě nikdy předtím nebyly zveřejněny.

Přání, CD i 3D film

Po celém světě se už prodalo přes dva milióny různých alb s Jingle Cats a zpívající kočky zdobí i nejrůznějších přání. Ale ani to ještě není všechno. Hudební koláže, které se pohybují daleko za hranicí vkusu, se objeví dokonce i ve 3D filmu. Premiéru chlupatého dobrodružství plánuje Spalla na příští Vánoce, s natáčením 3D kamerami se ale začalo už před rokem. [celá zpráva]

Video

Expirované video

V loňském roce začaly Jingle Cats natáčet dokonce i 3D film, premiéru by měl mít příští Vánoce. Zdroj: Reuters