Nejmenovaný 63letý muž byl zřejmě natolik frustrovaným bolestivou kýlou, že odmítl čekat na chirurgický zákrok v podání lékařů a pustil se do "operace" sám. Jeho žena však naštěstí o všem věděla a hned přivolala lékaře, kteří mu v dalším nebezpečném konání už zabránili.

"Řekla nám, že se její manžel snaží odoperovat si kýlu. Byl z toho prý úplně otrávený. Než přijela záchranná služba, tak jsme mu aspoň odebrali ten nožík," uvedl vedoucí policie v Glendale Tom Lorenz, který na místě v neděli zasahoval.

Muž byl po operaci umístěn na psychiatrickou kliniku, aby neměl choutky si i poté nějak ublížit. Podle lékařů je už pacient ve stabilním stavu, domnívají se ale, že si své zdraví pokusem o amatérskou operaci jen zhoršil.

"Je úplně nemožné, aby si někdo odoperoval vlastní kýlu. Zjevně muselo jít o psychotický stav, ve kterém se do operace pustil," uvedl chirurg Sam Carvajal s tím, že ačkoliv je odoperování kýly pro trénovaného chirurga relativně lehká operace, trvající 20 až 30 minut, pro kýlou postiženého jde o nemožný výkon, i kdyby byl sám sebelepším chirurgem.