John Coughlin z Londonderry informoval média o tom, že si plánuje proti udělení pokuty za nepovolenou rychlost stěžovat. Policie informovala o tom, že Coughlin jel rychlostí až 164 km/h v místech, kde byla povoleno jen zhruba 90 km/h.

Coughlina se při jeho rychlé jízdě snažil zastavit dopravní policista, žena proto zavolala na nouzové pohotovostní číslo, kde informovala o nastalé situaci. V tu chvíli udělal stíhající policista, který se dozvěděl náležité detaily, autu s rodící ženou eskortní vůz, aby se pár dostal co nejrychleji do nemocnice.

Jenže z ohleduplného policisty se rázem vyklubal necita, když hned po porodu, řidiči pogratuloval a následně mu udělil pokutu za rychlou jízdu.

Starosta stojí za policistou

"Neuvědomil jsem si, jak jsem jel rychle až do chvíle, kdy mi dal pokutu. Řekl mi, že bych mohl přijít i o řidičské oprávnění, ale jen kvůli tomu se nehodlám k prohřešku přiznat. Tohle je snad pochopitelné," řekl Coughlin v televizní show televize ABC.

Tamější starosta Russell Conte však stojí za policistou a tvrdí, že udělal správnou věc. Ačkoli Coughlinovo jednání prý chápe, tak si musí uvědomit, že svou jízdou vystavil sebe, ženu, nenarozené dítě i okolí riziku.

Česká legislativa umožňuje policistům využít krajní nouze

„Pokud by se jednalo o takovouto situaci, šlo by nejspíš o krajní nouzi. Policisté by i u nás doprovodili takový vůz do porodnice se zapnutým výstražným zařízením, ale žádný postih by řidiče asi nečekal,“ řekl Novinkám šéf královehradecké dopravní policie Karel Bušta.

Veronika Hodačová z Policejního prezidia k tomu doplnila, že by pravděpodobně bylo zahájeno řízení, ale po prošetření všech okolností by byl případ odložen bez uložení sankce. "Rozhodně by se taková událost neřešila blokovou pokutou na místě," řekla Novinkám Hodačová.