Postarší muž totiž ještě předtím, než skončil jako bezdomovec, sám jako moderátor v rádiu pracoval. Bohémský život, alkohol a drogy ho však tehdy dostaly na kolena.

Reportér Doral Chenoweth z lokální rádiové stanice Columbus Dispatch natočil Williamse v prosinci 2010, když mu řekl: „Pověz mi něco tím svým úžasným hlasem." Ted bez zaváhání reagoval: „Pokud neposloucháte nic jiného než to nejlepší z oldies, máte naladěnou frekvenci 98,9.“

Chenoweth umístil videozáznam na internet, kde jej do čtvrtečního odpoledne shlédlo více než 11 miliónů lidí. Ted Williams, původem z newyorského Brooklynu, prohlašuje, že je již dva roky úplně čistý. Nejen, že skončil s drogami, ale také s alkoholem.

Posluchači si jej vyžádali znovu

Muži se nevyhnuly ani problémy se zákonem, když si před lety musel odsedět ve vězení tři měsíce za krádež.

Rozhovor s mužem odvysílalo rádio Columbus Dispatch a z bezdomovce se rázem stala hvězda. Lidé jej chtěli slyšet znovu, a tak se jen pár dní poté Williams vrátil do studia a vítal posluchače.

Ačkoli se najednou objevilo několik dalších nabídek práce, Ted si vážil druhé šance, kterou mu dal Chenoweth, a objal ho ve studiu se slovy: „Pro jídlo bych dělal cokoli, ale pokud mohu využít svůj hlas, Bůh požehnal moji duši. Člověče, tohle je prostě fantastické!"