A radost z ní neměli ani na kost promrzlí prodejci ryb. Ti sice měli za úkol být hostům po celý večer k dispozici, každý z umělců měl však nárok jen na jeden kus. Ani jeden z prodavačů se ale neodvážil známé herečce, která porcování ryb s nadšením sledovala, odporovat.

„Bylo nám řečeno, že má dostat každý jednoho kapra. Když si ale paní Laurinová řekla o pět, nemohli jsme nic říct. Ona je slavná a my jen prodáváme a porcujeme ryby. Sice to byla práce navíc, ale chodit za panem Lichtenbergem (pozn. red.: Oldřich Lichtenberg je ředitel divadel Broadway a Hybernia) a ptát se ho, jestli jí můžeme dát tolik ryb, nám přišlo dost ponižující a hloupé,“ sdělil Novinkám jeden ze dvou prodejců.

Absolutně z jiného těsta je Karel Gott (71). Ten je totiž naprosto proti zabíjení vánočních kaprů. A nejen to. Dokonce ani neschvaluje jejich hromadění v malých kádích a ani se u nich na protest nechce fotit.

„Omlouvám se, ale nebudu se fotit s kapry. Od malička jsme je pouštěli a já nechci být spojován s touto tradicí. My jsme jim vždycky dávali doma jména, takže k tomu mám jiný vztah,“ vysvětlil Novinkám Gott.

To jeho žena Ivanka je jiného ražení. Po dlouhém přemlouvání Mistra, který své ženě jak se zdá nic nedokáže odepřít, se vydala s Oldřichem Lichtenbergem ke kádím, kde se na sebe v jednu chvíli tlačilo až na šedesát ryb, a vybrala si tu nejmacatější.