"Viděli jsme se po delší době, domů se jen tak nedostanu, možná tak dvakrát do roka. Máma s bráchou ale nevynechají žádný koncert, který mám v okolí mého rodiště - Frenštátu pod Radhoštěm, v Ostravě tedy nemohli chybět, tady jsme skoro doma. Když jsem je viděla, vyhrkly mi slzy," řekla Novinkám Bartošová.

"Brácha vzal kromě manželky dokonce i obě dcerky, moje neteře Patricii a Adrianku. Ani jsem nedoufala, že vydrží až do konce, chodí do školy a koncert byl dlouhý. Holkám jsem z legrace nabízela, že jim napíšu omluvenku. Přijela i sestřenice a spousta známých, které jsem opravdu dlouho neviděla, byla jsem dojatá," vypráví Bartošová.

Iveta Bartošová s neteřemi Adrianou a Patricií

Iveta Bartošová s neteřemi Adrianou a Patricií

FOTO: archiv Ivety Bartošové

S maminkou Svatavou se sice Iveta viděla v létě, ale po bouřlivých událostech kolem rozvodu to bylo poprvé. Stejně jako maminku, tak i jejího bratra Lumíra rozvod překvapil. "Je to její život, nemluvíme jí do něj," říkají shodně. Víc její osobní život nechtějí komentovat.

Na Ivetě si ovšem nemohli nevšimnout změny, která se s ní stala. "Vypadá dobře, zpívá dobře, koncert byl perfektní, máme z ní radost," uvedli. Po mamince ale prý Iveta není. "Iveta je taková do světa, vždycky chtěla do Prahy, já se držím spíš doma. A pohyb? Ten po mně taky nemá, já jsem dřevo," přiznává se smíchem Svatava Bartošová.

Iveta Bartošová s tanečníky na křtu nového CD

Iveta Bartošová s tanečníky

FOTO: Michaela Feuereislová

Je ovšem skvělou kuchařkou, Ivetě namísto kytek nosí na koncerty pravidelně krabici plnou dobrot. Tentokrát to byla její specialita - listové rohlíčky plněné masovou směsí. "Je to velká pochoutka, jen je škoda, že mám teď přísný jídelníček a podobné věci nemůžu. Domů jsem nedovezla ani jeden kousek, na krabici se sesypali všichni v zákulisí a za chvíli byla prázdná."

Iveta na svém koncertě v Ostravě neslezla z pódia dvě a půl hodiny. Vedle zpěvu ještě zvládla tančit i hrát černé divadlo. Nadšenému ostravskému publiku zazpívala své největší hity, poprvé i Knoflíky lásky, které od smrti Petra Sepéšiho nezpívala, i nové písně z aktuální bonusové desky Děkuju Vám, Andělové. Tři skladby ještě vestoje skandujícímu publiku přidávala.

Bartošovou nyní čeká pár dní odpočinku a poté se chystá na další koncerty. Osobně se hodně těší do jižních Čech, 13. prosince si zazpívá v Českých Budějovicích a 14. prosince v Táboře. O dva dny později, 16. prosince, vyrazí za slovenskými fanoušky do Bratislavy, kde ji čeká vánoční koncert. Svátky klidu oslaví s pražským publikem 20. prosince v Uhříněvsi.