Vesnička Fucking není jedinou obětí vtipálků, kteří pochází v naprosté většině z Velké Británie. Stěžují si i lidé z vesnic Oberfucking, Wankham či Rottenegg, které mají také trochu nešťastné názvy. Fucking to má však zjevně ze všech nejhorší.

Rakouská vesnice Fucking má jen něco málo přes stovku obyvatel.

Rakouská vesnice Fucking má jen něco málo přes stovku obyvatel.

FOTO: Sami Itkonen

"Je to tak, stále nám volá někdo z Anglie a utahuje si z nás. Čísla na jednotlivé lidi našli vtipálci na internetovém telefonním seznamu, je to strašné," uvedl 56letý občan vesnice Johann Maier.

"Stále jsme ve zprávách a něco se tu děje, ale jsme jen malá vesnice a rádi bychom konečně měli klid. Opravdu se ale kvůli něčemu takovému nehodláme přejmenovávat," uvedl starosta Fuckingu Siegfried Hauppl.

Konec území vesnice Fucking

Konec území vesnice Fucking

FOTO: Sami Itkonen

Švýcarská víska Wank na názvu vydělává

V minulém roce obyvatelům vesnice Fucking doporučila švýcarská víska Wank (což je shodou okolností v angličtině hanlivý výraz pro pohlavní sebeukájení), aby otevřeli oči a k tomu i několik penzionů a začali prodávat pohlednice a podobné upomínkové předměty. Zástupci vesničky Wank tvrdí, že mají v ubytovacích zařízeních plno celý rok. A uznávají, že nejvíce lidí k ním jezdí z anglicky mluvících zemí.