Angela Freemanová, ředitelka školy na předměstí Westchester policii informovala, že se domnívá, že za podivnými objekty na obloze stojí balónky, které uletěly žákům její školy, a veřejnost se tak snažila uklidnit. Amatérské záběry UFO nad Manhattanem totiž způsobily velkou paniku. [celá zpráva]

"Děti slavily zásnuby jednoho ze členů učitelského sboru a měly asi 50 balónků, asi 12 balónků však ulétlo a několik z nich zřejmě napáchalo nad Manhattanem ten poprask. Upřímně mě to celé šokovalo," uvedla ředitelka školy.

Balónky, určené na oslavu zásnub Andrey Craparové, uletěly asi půl hodiny před chvílí, kdy byly podivné objekty spatřeny nad Manhattanem. Podle úřadů jsou tyto balónky obstojným vysvětlením, ke kterému se přiklánějí. Dodávají však, že pádné důkazy, jako například nalezené vyfouknuté balónky, k dispozici nemají.

Tamější meteorolog Brian Ciemnecki, uvedl, že tak daleko balónky zřejmě odnesly silné větrné proudy. Avšak lidé, kteří objekty pozorovali, se s tímto vysvětlením spokojit nechtějí a dovolávají se dalšího vyšetřování.