Kontroverzní postup, jenž evokoval návrat kanibalismu, většina lidí odsoudila, nyní se ale prokázalo, že podnik bude naopak vegetariánský a že se jednalo pouze o chytrý tah, jak na sebe strhnout pozornost.

Přestože vedení restaurace ještě minulý týden odmítalo, že by se jednalo o podvod a tvrdili, že se jejich kuchaři opravdu chystají připravovat pokrmy z lidského masa, realita je zcela opačná. Maso se v podniku nebude podávat žádné.

Kampaň měla kritizovat jedlíky masa

Německá vegetariánská společnost (Vebu) uvedla, že záměrem projektu bylo upozornit konzumenty na hrůzy spojené s jedením masa.

„Vebu chce všechny upozornit na vysokou spotřebu masa po celém světě. Nikdo nepřemýšlí nad důsledky v jejich každodenním stravování. Právě proto bylo nezbytné vytvořit podobnou kreativní kampaň,“ sdělil mluvčí vegetariánské společnosti Sebastian Zösch.

Webové stránky podniku zcela obrátily

Berlínská restaurace v pondělí přišla s novým zpracováním svých internetových stránek. Z výzev na darování některé části lidského těla byl text upraven na kritiku těch, kteří maso konzumují.

Někteří odpůrci lživé reklamy, kterou Flimé aplikovala, se však domnívají, že nechutnost akce a její prezentace celé poselství kampaně překonalo. Jedno má ale restaurace jisté, vědět se o ní bude.