"Počasí je tu super. Pořád je kolem pětadvaceti stupňů, jen dost fouká. Čínská kuchyně mi zatím vyhovuje. Náš jídelníček se skládá ze spousty ryb, zeleniny a ovoce, takže asi nebudeme mít problém udržet se v kondici," píše v mailu Miss ČR 2007 a dodává své pocity: "Je to fakt zajímavý pocit popovídat si s holkama ze všech zemí světa o jejich zemích a soutěžích. Dost mě třeba překvapilo, že miss USA nedostala ani korunku ani žádné ceny. Prý ji jen vyhlásili a řekli že za týden letí do Číny."

První čínská výprava Kateřiny Sokolové a jejích soupeřek mimo hotel vedla do blízkého chrámu. Adeptky na titul Miss World byly přítomny modlitbě a pak se projížděly v turistických vláčcích po rozlehlém parku.

"Číňané jsou hrozně legrační. V jednom kuse si nás fotili. Pořád a všude. Měla jsem dojem, že organizátorům Miss World se to moc nelíbilo," napsala do ČR e-mail Kateřina Sokolová.

Tanec, bazén, posilovna

Dívky chodí pravidelně na hodiny tance, k bazénu a do posilovny. Všechny soutěžící jsou rozděleny do skupin po třiceti a veškerý čas tráví každá ve své skupině.

"Už se z nás pomalu stávají kamarádky, i když si nepamatuju všechna jména, protože na sobě zatím nenosíme šerpy. Na fotkách posílám Miss Chorvatsko a Miss Arubia. Holky jsou přátelské, jsem v pohodě a užívám si to. Je to tu super zážitek. Jsem fakt ráda, že tu mohu být," hodnotí svou účast na Miss World Kateřina Sokolová, Miss ČR 2007.