Fotografie silně zapůsobily na celé Rusko, ve kterém se stal Vladimir Putin ze dne na den sex-symbolem. Jeho jemně vyrýsované svalstvo se stalo inspirací pro muže, kteří chtějí začít posilovat. Stejně tak se stal doslova miláčkem ruských homosexuálů.

Deník Komsomolskaja Pravda otiskl obrovskou barevnou fotografii Putina s obnaženou hrudí pod titulkem "Buď jako Putin". Prezidentovo torzo je nyní dáváno za příklad v mnoha posilovnách jako slušně vypracované a je pravděpodobné, že se dostane i do nějakých ruských fitness příruček.

Na Sibiři zřejmě nebyla velká zima. Aspoň tedy Putinovi ne. Foto: profimedia

Ženy, které navštívily internetové stránky ruského deníku, se prý nad prezidentovým tělem doslova rozplývaly a zaplavovaly ho slovy chvály.

Putin obnovil svůj macho kult

Fotografie se staly také hitem chatových místností a blogů homosexuálů, které nově zveřejněné fotky příjemně zaskočily. Na internetu se také objevila fotomontáž zasazující Putina do jedné ze scén snímku Zkrocená hora.

Vladimir Putin během rybaření na Sibiři. Foto: profimedia

Čtyřiapadesátiletý prezident, který je ženatý a má dvě dcery tak okolo sebe obnovil určitý "macho kult". Putin prý doslova zbožňuje sjezdové lyžování, má černý pás v judu a v televizi se již objevil například při řízení trucku, lokomotivy, plavbě v ponorce a spolu-pilotování bojové stíhačky.