Hlavní obsah
Módní přehlídka ve vile Foto: Kateřina Konečná

Iráčtí vzbouřenci zabili dva rukojmí, jeden měl italský pas

Skupina iráckých vzbouřenců v pondělí oznámila, že zajala a zabila dva cizí špióny. Mělo jít o Turka a Iráčana s italským pasem. Uvedli to na videozáznamu, který obdržela agentura AFP. Smrt jednoho z nich potvrdilo italské ministerstvo zahraničí.

Módní přehlídka ve vile Foto: Kateřina Konečná
Iráčtí vzbouřenci zabili dva rukojmí, jeden měl italský pas

Italské ministerstvo zahraničí uvedlo, že v Iráku byl zavražděn irácký podnikatel Ajád Anvár Válí, který měl dvacet let italské občanství. Unesen byl neznámou skupinou ozbrojenců 31. srpna v Bagdádu, kam odjel podpořit své podnikání.

Na minutové nahrávce dva muži před skupinkou maskovaných ozbrojenců přiznávají, že pracovali "pro špionážní služby Turecka, Izraele a Íránu". Nahrávka končí záběrem obou mužů kácejících se pod střelami ze samopalů.

Indonésanky na svobodě

Iráčtí únosci v pondělí propustili dvě Indonésanky, které zadržovali od minulého čtvrtka. Jak oznámila agentura Reuters, ženy byly předány na velvyslanectví Spojených arabských emirátů (SAE) v Bagdádu.  Nejmenovaný diplomat SAE uvedl, že ženy by měl převzít Červený kříž. Z televizních záběrů se zdálo, že ženy v muslimských závojích, jsou v dobrém zdravotním stavu.

Indonésanky pracovaly pro britskou společnost G-Bell. Zajala je irácká militantní organizace Islámská armáda, která za jejich propuštění požadovala, aby Indonésie vydala z vězení muslimského duchovního Abu Bakara Ba´ashyira, který je spojován s teroristickou organizací Jemaah Islamyiah, jež spáchala atentát na Bali. Ba´ashyir ovšem odmítl být propuštěn výměnou za Indonésanky a vyzval únosce, ať ženy propustí.    

Ředitel iráckého ministerstva vědy Támer Abdellatif byl cestou do práce zastřelen i se svou kolegyní. Uvedl to irácký ministr vnitra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků