Hlavní obsah

Webovému prohlížeči Internet Explorer od Microsoftu podpaluje v Evropě půdu pod nohama konkurenční Mozilla Firefox. Ten totiž na starém kontinentu používá téměř 28 procent počítačů připojených ke světové síti.

Na Internet Explorer v Evropě razantně útočí Firefox

Podle analýzy provedené francouzskou společností XiTiMonitor ukousl Firefox od ledna 2006 do dneška dalších 8 procent tržního podílu a začíná Exploreru nehezky zatápět.

Analytici uvedli, že Firefox posílil od března o 2,3 procenta, což je velmi slušná hodnota. Prohlížeč je vůbec nejpopulárnější ve střední a východní Evropě. Na prknech z Firefoxu masivně serfují Slovinci (podle XiTiMonitoru se jedná o 47,9 procent tamní internetové populace), Finové (45,4 procent) a Slováci se 40% podílem.

Firefox překonal hranici 30 % podílu na trhu v jedenácti evropských zemích včetně Polska, Německa, Rakouska a České republiky. V ČR jej používá téměř 37 procent lidí připojených k internetu.

Masivní nárůst počtu počítačů vybavených Firefoxem v uplynulých čtyřech měsících vykázalo Irsko (podíl Firefoxu zde vzrostl z 24,9 procent na 38,6) a Maďarsko (nárůst z 27,2 % na 39,7 %).

Analytici soudí, že ani silná dvojka od Microsoftu, tedy operační systém Windows Vista a Internet Explorer 7, neodradí Evropany od instalace open source softwaru, jehož je Firefox nedílnou součástí. 

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků