„Ve Firefoxu 28 se neobjeví plánovaná podoba Firefoxu pro Metro. Nevypadá to ani, že by se měl ve finální verzi objevit někdy v dohledné době,“ uvedl Pavel Cvrček ze serveru Mozilla.cz.

Důvodem je především nezájem ze strany uživatelů. „Počet denních uživatelů nikdy nepřekročil tisícovku, a ač by to bylo ve finální verzi výrazně lepší, dodal by se uživatelům špatně otestovaný produkt. Z tohoto důvodu Mozilla tuto verzi stáhla a ve finální verzi se neobjeví,“ podotkl Cvrček.

„Nedá se také ani očekávat, že by se objevila v některé z příštích verzí. Toto rozhraní se zkrátka neujalo tak, jak se očekávalo,“ uzavřel Cvrček.

Nové rozhraní Metro

Osmičky přinesly celou řadu změn, jednou z nejmarkantnějších je ale nové uživatelské prostředí. To seskupuje nejpoužívanější programy v dlaždicích a umožňuje uživateli se mezi nimi jednoduše pohybovat.

Video

Ukázka Windows 8.1

Vlastní dlaždici má v novém operačním systému každý program a lidé si mohou nastavit, jak přesně by měla vypadat. Například hudební složka tak může být zastoupena ikonou přehrávače nebo se na ní mohou zobrazovat poslední přehrávaná alba a interpreti. Díky tomu je pak možné zobrazovat několik posledních došlých e-mailů, a to i bez spuštění poštovní schránky.

Firefox bude mít i nadále vlastní dlaždici v Metru. Nebude se však spouštět speciální program, jako je tomu například u Internet Exploreru, ale tradiční rozhraní Windows.

Aktuální generace Firefoxu

Firefox pro tradiční rozhraní Windows.

FOTO: Novinky