Prodeje modelu LG G7 ThinQ odstartují nejprve v domovské Jižní Koreji. Teprve poté budou následovat také další významné světové trhy v Evropě, Asii a Americe.

Na Českou republiku by měla přijít řada v průběhu června. Počítá se přitom s cenou 22 990 Kč, což je poměrně ambiciózní částka. Na druhou stranu svou výbavou se novinka od LG skutečně může měřit s těmi nejlepšími konkurenčními smartphony.

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

FOTO: archív výrobce

LG G7 ThinQ

Na zadní straně je duální fotoaparát.

FOTO: archív výrobce

Jeden z nejvýkonnějších smarpthonů

V otázce výkonu patří model G7 ThinQ k těm nejvýkonnějším smartphonům na trhu. Pracovní tempo udává procesor Qualcomm Snapdragon 845, na který sází i celá řada vlajkových lodí konkurenčních výrobců. Tento čip má osm jader a pracuje při taktu 3 GHz.

K dispozici jsou dále 4 nebo 6 GB operační paměti. Vybírat si uživatel může také z velikosti úložného prostoru, a to konkrétně mezi 64 a 128 GB.

Novinka od společnosti LG nabízí displej s úhlopříčkou 6,1 palce, poměr stran 19,5:9 a rozlišení UHD+, tedy 3120 x 1440 obrazových bodů. Výrobce se navíc chlubí tím, že jde o vůbec nejjasnější displej na trhu, měl by tak být velmi dobře čitelný i na ostrém slunci.

Právě displej je mimochodem velmi zajímavý, LG se totiž snaží jeho designem zalíbit všem. Novinka sice nabízí vykrojený displej po vzoru celé řady konkurentů, ale výrobce dovoluje tento prostor vyplnit v nastavení černou barvou tak, aby byl horní okraj dotykové plochy dokonale rovný.

LG G7 ThinQ

Rovný, nebo vykrojený? Novinka nabízí obě varianty.

FOTO: archív výrobce

LG G7 ThinQ

LG G7 ThinQ

FOTO: archív výrobce

Fotoaparáty s umělou inteligencí

Vynikat by měl smartphone také v oblasti kvality fotoaparátů. Na zadní straně je umístěn duální senzor, každý má rozlišení 16 Mpx. Jeden má záběr 71°a špičkovou světelnost f/1.6, druhý pak záběr 107°a světelnost f/1.9. Optická stabilizace je nicméně k dispozici na prvním jmenovaném modelu. Selfie fotoaparát vepředu se chlubí světelností f/1.9, rozlišením 8 Mpx a záběrem 90°.

Fotoaparáty navíc spolupracují se systémem umělé inteligence. V režimu AI Cam dovedou vybrat z bezmála dvou desítek fotorežimů a nastavit ideální parametry expozice.

Konstrukce novinky je celokovová a k dispozici je akumulátor s kapacitou 3000 mAh. Potěší, že výrobce neopomněl ani na integraci sluchátkového konektoru.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz: