Novou Nokii 3310 nabízí hned několik tuzemských obchodů. Ve všech je přitom podle Zboží.cz k zakoupení za stejnou cenu – zájemci za ni zaplatí baťovských 1499 Kč.

Novodobá Nokia 3310

Novodobá Nokia 3310

FOTO: archív výrobce

Je však nutné zdůraznit, že zatím jde pouze o předobjednávky. Někteří obchodníci však tvrdí, že přístroje budou naskladněny za zhruba měsíc. Prodej by měl totiž podle dostupných informací odstartovat v pátek 5. května.

Ve srovnání se svým předchůdcem se Nokia 3310 změnila doslova k nepoznání. Tytam jsou ostře řezané linie, nahradily je zaoblené linky a celkově velmi úzká konstrukce. Popravdě nebýt tradičního bílého rámečku, který obklopuje displej a plynule přechází až do oblasti tlačítek, k legendě by novinku přirovnal patrně jen málokdo.

Novodobá Nokia 3310

Novodobá Nokia 3310

FOTO: archív výrobce

Uvnitř přístroje se událo také mnoho změn. Alespoň v rychlosti připomeňme, že předchůdce měl 1,5palcový displej s rozlišením 84 × 84 obrazových bodů. A byl vcelku pochopitelně černobílý. Novinka je již barevná, je větší (2,4 palce), a navíc má i vyšší rozlišení – 240 × 320 pixelů.

Tím přehled vylepšení pochopitelně nekončí. Na zadní straně přibyl fotoaparát s rozlišením 2 MPx, který dokáže i natáčet videa. Přístroj je navíc možné snadno připojit k počítači prostřednictvím dodávaného USB kabelu. Poslouží také jako multimediální přehrávač, především hudbu je možné uložit na paměťovou kartu. [celá zpráva]

Nokia 3310

Původní Nokia 3310

FOTO: archív výrobce