Společnost Apple se k informacím o snížení dodávek oficiálně nevyjádřila. Podle serveru portálu Huffington Post je důvodem daleko menší globální poptávka po iPhonu 5, než jakou americký počítačový gigant očekával. Objednaných 65 miliónů displejů je tak údajně příliš mnoho.

Informace o slabé poptávce ale nekoresponduje s dřívějšími vyjádřeními Applu. „Poptávka po iPhonu 5 je neuvěřitelná,“ prohlásil loni šéf firmy Apple Tim Cook s tím, že za první víkend se podařilo prodat přes pět miliónů chytrých telefonů s logem nakousnutého jablka.

iPhone 5

iPhone 5

FOTO: Apple

Vysoká poptávka po iPhonu 5 panuje i v Česku, a to i přesto, že se začal prodávat už na přelomu září a října. Zásoby, které pravidelně chodí autorizovaným prodejcům i operátorům na sklad, jsou prakticky během pár hodin vyprodané.

Důvod snížení dodávek displejů by tak mohl souviset s chystaným příchodem iPhonu 6. Ten by měl být podle serveru The Next Web odhalen již v průběhu první poloviny letošního roku. Je možné, že novinka bude mít jinou velikost nebo rozlišení displeje. [celá zpráva]

Co umí iPhone 5

iPhone 5 je proti předchozí generaci lehčí, tenčí a zároveň má větší displej (čtyři palce) a vyšší rozlišení (1136 x 640 pixelů). Vylepšení zaznamenal také výkon telefonu. Ve srovnání s minulým modelem by měl být dvakrát výkonnější. Přitom už verze 4S patřila k nejvýkonnějším smartphonům na trhu.

Fotoaparát má stejné rozlišení jako předchozí model - osm megapixelů. Měl by ale být rychlejší a zároveň pořizovat kvalitnější snímky i ve špatných světelných podmínkách. Nabídne také speciální panoramatický režim, ve kterém budou mít pořízené momentky úctyhodné rozlišení 28 megapixelů. [celá zpráva]