Hlavní obsah
Jak bude vypadat iPhone 6, zatím není známo. Na obrázku je aktuálně nabízený model 5. Foto: Apple

Apple již testuje iPhone 6, odhalen by měl být v první půlce roku

Společnost Apple testuje šestou verzi svého populárního mobilního telefonu iPhone a sedmou verzi softwaru pro mobilní telefony iOS. Uvedl to server The Next Web na základě zpráv od tvůrců aplikací. Apple uvedl na trh poslední verzi iPhonu loni v září a podle zpráv v médiích by iPhone 6 měl být na světě v polovině tohoto roku.

Jak bude vypadat iPhone 6, zatím není známo. Na obrázku je aktuálně nabízený model 5. Foto: Apple
Apple již testuje iPhone 6, odhalen by měl být v první půlce roku

Vývojáři aplikací podle webu nalezli na svých aplikačních protokolech odkazy na nový identifikátor iPhone 6.1 s operačním systémem iOS 7. Současný iPhone má pro účely aplikací označení iPhone 5.1 a iPhone 5.2 a je založen na systému iOS 6.

Podle vývojářů přišly žádosti o aplikace z internetové adresy z kampusu Applu v kalifornském Cupertinu. To naznačuje, že inženýři firmy testují kompatibilitu chystaných produktů s některými oblíbenými aplikacemi, uvedl The Next Web. Podle něj sice stále může jít o falešná data, jedinečný otisk internetového protokolu ale svědčí o opaku.

iPhone 5

Foto: Apple

iPhone 5 představil Apple loni v září. Proti předchozí generaci je lehčí, tenčí a zároveň má větší displej (čtyři palce) a vyšší rozlišení (1136 x 640 pixelů). Vylepšení zaznamenal také výkon telefonu. Ve srovnání s minulým modelem by měl být dvakrát výkonnější. Přitom už verze 4S patřila k nejvýkonnějším smartphonům na trhu.

Fotoaparát má stejné rozlišení jako předchozí model - osm megapixelů. Měl by ale být rychlejší a zároveň pořizovat kvalitnější snímky i ve špatných světelných podmínkách. Nabídne také speciální panoramatický režim, ve kterém budou mít pořízené momentky úctyhodné rozlišení 28 megapixelů. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků