Hlavní obsah
 

Sony investuje 250 milionů dolarů do tvůrců Fortnitu

Japonská společnost Sony Corp. investuje 250 milionů USD (šest miliard Kč) do americké Epic Games Inc., vývojáře hry Fortnite. Sony také získá v Epic Game menšinový podíl 1,4 procenta, uvedla agentury Kjódó.

 
Sony investuje 250 milionů dolarů do tvůrců Fortnitu

Firma Epic Game byla založena v roce 1991 a mezi její investory se řadí také čínská internetová firma Tencent Holdings. Sony doufá, že aliance s Epic rozšíří jejich spolupráci z herního softwaru i do filmu, hudby a dalších sektorů.

Epic vlastní také Unreal Engine, takzvaný herní engine, který se široce využívá pro vývoj her. Kromě vývojářů her ho používá také Netflix pro svůj nový seriál The Mandalorian.

Internetovou videohru Fortnite je možné hrát na různých platformách, včetně počítačů, chytrých telefonů a herních konzolí. Očekává se, že software Epic Games bude kompatibilní s příští generací herní konzole Sony PlayStation 5, která by měla být uvedena na trh ještě letos.

Fortnite se v posledních několika letech zařadila mezi nejoblíbenější hry. V dubnu měla více než 350 milionů hráčů a v poslední době mimo jiné těžila i z toho, že lidé zůstali kvůli koronavirové pandemii doma.

Ukázka ze hry Fortnite

Foto: archív tvůrců

Fortnite je Battle Royale hra, ve které se uživatelé převtělí do rolí přeživších, kteří v postapokalyptickém světě bojují o své místo pod sluncem s ostatními hráči. Vyhrává ten, kdo zůstane jako poslední stát na nohou.

Hrát je přitom možné i v týmech. Proti skutečným hráčům z masa a kostí ale stojí také boti. Jde v podstatě o umělou inteligenci, která má vlastní avatary ve hře a snaží se hráče zneškodnit.

Karanténa také podpořila další produkt firmy - Houseparty, který umožňuje lidem chatovat přes video a hrát hry s přáteli. V břenu a dubnu se přihlásilo k používání aplikace 50 milionů uživatelů, upozornila agentura Bloomberg.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků