Hlavní obsah
 

Prodejům konzolí v Japonsku kraluje Switch, PlayStation a Xbox hrají druhé housle

Největší popularitě mezi televizními konzolemi se v Japonsku v současnosti těší Switch od společnosti Nintendo. Ten má v prodejích za uplynulý týden výrazný náskok nad konkurenty Microsoft Xbox One a PlayStation 4 od Sony. Informoval o tom server Famitsu.

 
Prodejům konzolí v Japonsku kraluje Switch, PlayStation a Xbox hrají druhé housle

Prodejní žebříček byl sestaven pouze z údajů japonského trhu, nicméně situace bude pravděpodobně velmi obdobná také v dalších koutech světa.

Switch si koupilo v uplynulém týdnu 42 108 lidí, což z tohoto modelu učinilo nejprodávanější konzoli v Japonsku. Druhá příčka patří PlayStationu 4 Slim (8786 kusů) a třetí vylepšené verzi PlayStation 4 Pro (5381 kusů).

Pro zajímavost konzole Xbox One X skončila až na sedmém místě (103 kusů) a Xbox One S pak až na osmém (52 kusů).

Prodeje konzolí v Japonsku za 20. týden
1. Switch – 42 108 kusů
2. PlayStation 4 – 8 786 kusů
3. PlayStation 4 Pro – 5 381 kusů
4. New 2DS LL – 3 927 kusů
5. New 3DS – 653 kusů
6. PlayStation Vita – 536 kusů
7. Xbox One X – 103 kusů
8. Xbox One S – 52 kusů

Prodejní výsledky na druhou stranu nejsou zas tak překvapivé, jak by se mohlo na první pohled zdát. Microsoft i Sony totiž usilovně pracují na nové generaci konzolí, a právě na novinky hráči pravděpodobně netrpělivě čekají.

Proti tomu Nintendo chystá podle neoficiálních informací pouze osekanou konzoli, která bude levnější. Koupit aktuálně nabízený Switch tak může mít stále ještě pro hráče velký význam.

BEZ KOMENTÁŘE: PlayStation 4 Pro

Video: archív výrobce

BEZ KOMENTÁŘE: Xbox One X

Video: archív výrobce

Nintendo vyzrálo na vadné herní ovladače u konzole Switch

Foto: archív výrobce

Co budou umět nové konzole?

Přední herní výrobci usilovně pracují na nové generaci televizních konzolí. Nové stroje chystají Microsoft, Sony, Nintendo i další společnosti. Zatímco někteří výrobci budou lákat na špičkový výkon, jiní se budou u chystaných modelů snažit zaujmout příznivější cenovkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků