Všechno to odstartovala legendární Dune 2, pak už se jen vylepšovala grafika a některé prvky v ovládání. K dokonalosti pak žánr realtime strategiích dovedla série Command and Conquer - a právě jí je Sorades silně inspirována.

Než se však začneme rozplývat nad nepřebernými pozitivy, jimiž hra disponuje, povíme si o nedostatcích. Ten zásadní lze označit spíše za vlastnost než chybu - prozatím neexistuje anglická verze. K dispozici je toliko jazyk německý. Při samotném hraní to ani moc nevadí, všechno je doprovázeno názornými ikonkami, ale zkoumání úkolu mise v briefingu je záležitost hodná pokročilých germanistů.

I bez jazykových znalostí se ale můžete kochat detailně propracovanými modely budov a jednotek. Nechybí ani terénní nerovnosti, které můžete využít ve svůj prospěch. Množství vozidel a vojenských jednotek je rovněž dostatečné, tady zkrátka není hře co vytknout.

K dispozici je třináct různorodých misí. To je prozatím vše, multiplayer, který by odboural jazykovou bariéru prozatím chybí. I tak dostanete pořádnou porci kvalitní zábavy na dlouhou dobu, takže pokud vám nechybí nějaké ty Sprachkenntnisse, směle se můžete vydat do boje.

DOWNLOAD, homepage, 48 MB, 9/10