Hlavní obsah

Samsung si brousí zuby na iPad, během září začne prodávat tablet Galaxy Tab

První počítačový tablet od korejského koncernu Samsung se začne prodávat za dva týdny pod názvem Galaxy Tab. Přístroj s úhlopříčkou téměř 18 centimetrů pracuje s operačním systémem Android a nabídne přístup k literatuře, hudbě a filmům, uvedl Samsung na veletrhu spotřební elektroniky IFA v Berlíně. V Evropě půjde tablet do prodeje v polovině září.

Samsung si brousí zuby na iPad, během září začne prodávat tablet Galaxy Tab

Tablety vyplňují mezeru mezi tradičními počítači a vyspělými mobilními telefony. Podle analytiků bude klíčem úspěchu přístroje cenová politika Samsungu. Se svými vlastními tablety se snaží přijít na trh další světoví výrobci mobilů a počítačů včetně Nokie a Hewlett-Packardu, kteří chtějí využít vlny, na níž se nese prodej iPadů od firmy Apple.

Samsung Galaxy Tab

Foto: Novinky

Americký Dell například oznámil minulý měsíc, že na americký trh pustí svůj tablet Dell Streak. Na veletrhu IFA předvedla i britská společnost Binatone několik tabletů s Androidem a s cenami od 170 eur (4200 Kč).

Samsung odmítl uvést cenu pro svůj Galaxy Tab. Vysvětlil to tím, že bude záležet na balících nabídek operátorů v jednotlivých státech. Aby se přístroj ukázal jako vstřícnější alternativa iPadu a měl v předvánočním prodeji úspěch, bude muset podle analytiků přijít na trh s výrazně nižší cenou proti iPadu, napsala agentura Reuters.

iPad v kostce

O tablet s logem nakousnutého jablka je zájem především díky jeho atraktivnímu vzhledu a všestranné využitelnosti. Přístroj je velice rychlý a snadno ovladatelný přes prostornou obrazovku s vysokým rozlišením.

K internetu se připojíte prostřednictvím bezdrátových WiFi sítí. U vyššího modelu, který se však zatím neprodává ani v Americe, si webové stránky můžete prohlížet kdekoliv na cestách díky mobilnímu internetu 3G. Na baterii vydrží iPad pracovat nepřetržitě deset hodin. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků