Hlavní obsah
 

Nejsou čipy. Premiéra unikátní konzole se posouvá o dva roky

Americké vývojářské studio Panic pracuje na vývoji unikátní konzole Playdate už dva roky. I když je zařízení již hotové, na pulty obchodů se jen tak nepodívá, došly totiž čipy. A situace se během následujících dvou let podle vyjádření podniku nezmění.

 
Nejsou čipy. Premiéra unikátní konzole se posouvá o dva roky

„Patrně jste již slyšeli o globálním nedostatku čipů. Je to pravda, pocítili jsme to na vlastní kůži,“ uvedli na Twitteru zástupci studia Panic, kteří stojí například za herním hitem Firewatch.

A jedním dechem dodali, že v dohledné době se situace nezlepší. „Potvrdili nám, že další čipy dostaneme až za dva roky – přesněji za 730 dní. Je to selhání celosvětového dodavatelského řetězce,” neskrývali své naštvání zástupci podniku.

Hledají jiného dodavatele čipů

Aktuálně se tedy prodejní premiéra konzole Playdate odkládá o dva roky. Tvůrci nicméně přislíbili, že se budou snažit zajistit dodávky čipů od jiného výrobce, aby mohlo zařízení zamířit na pulty obchodů dříve. To ale nebude s ohledem na globální čipovou krizi vůbec jednoduché.

Playdate se vymyká všem zavedeným pořádkům. Jde o malé kapesní zařízení, které však místo špičkové grafiky sází na jednoduchost či unikátní systém ovládání. Právě díky tomu má novinka podle svých tvůrců šanci hráče skutečně oslovit.

Panic Playdate

Foto: archív výrobce

„Hráči se nebudou rozptylovat nabubřelou 3D grafikou a barevným světem, místo toho se zaměří na to, co je skutečně důležité – na originalitu herního děje,“ mají jasno tvůrci ze studia Panic.

I proto nabízí nová konzole pouze jednoduchou monochromatickou obrazovku s nepříliš oslnivým rozlišením 400 x 240 pixelů. Velmi jednoduché je také ovládání. Na žluté konstrukci se kromě pohotovostního nachází už jen dvě tlačítka a čtyřsměrný joystick.

Specialitkou chystané novinky je však unikátní analogová klika na boku, prostřednictvím ní je totiž možné ovládat některé prvky ve hře – zatočením se například vrátíte v čase, ale budete využívat také další kreativní činnosti.

Panic Playdate

Foto: archív výrobce

Originální hry

Playdate se tedy bude snažit zaujmout v každém případě originálními hrami, což může být pro celou řadu hráčů příjemná změna. Hry navíc budou do konzole dodávány automaticky jako aktualizace. Během první sezony by mělo v průběhu 12 týdnů vyjít celkem 24 her.

Prodejní cena byla stanovena na 179 dolarů (3730 Kč). Tvůrci se však již nyní nechali slyšet, že budou lákat také na celou řadu zajímavého příslušenství, které bude pochopitelně za příplatek. Ukázali například i zajímavou dokovací stanici, díky které vypadá Playdate jako retro televizor, byť je samozřejmě daleko menší.

Dokovací stanice vypadá jako retro televizor.

Foto: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků