Hlavní obsah
 

Bude nejvýkonnější na světě. Microsoft odhalil nový Xbox

Velké překvapení si připravila společnost Microsoft pro fanoušky televizní konzole Xbox ještě před Vánocemi, na americké akci Game Awards 2019 totiž odhalila novou podobu chystaného herního systému této řady. Zákazníci jej však budou moci zakoupit až příští rok.

 
Bude nejvýkonnější na světě. Microsoft odhalil nový Xbox

Novinka se jmenuje Xbox Series X, doposud byla známá pod kódovým označením Project Scarlett. Výrobce se pochlubil i tím, že půjde stejně jako v případě aktuálně nabízeného modelu Xbox One X o nejvýkonnější televizní konzoli na světě.

To, co zaujme fanoušky ještě více, je ale velmi netradiční vzhled novinky. Doposud totiž konzole od amerického softwarového gigantu prakticky vždy připomínaly DVD a Blu-ray přehrávače, které bylo možné snadno umístit do stolku pod televizor.

Series X je daleko rozměrnější a má tvar věže tyčící se směrem vzhůru. Sluší se nicméně podotknout, že konzoli bude možné položit vedle TV i naležato. I přesto ale zabere více místa než současná generace.

Vysoký výkon

Větší proporce jsou dány patrně výkonnými součástkami uvnitř. Srdcem konzole má být procesor AMD Ryzen s nejnovější architekturou Zen 2, doplněna bude o grafické jádro AMD Radeon Navi s pamětí typu GDDR6.

Konzole bude podporovat rozlišení až 8K, nicméně většinu her bude možné hrát pravděpodobně pouze ve standardu 4K. Rozlišení 8K bude určeno pro multimédia.

Xbox Series X

Foto: archív výrobce

Zástupci amerického softwarového gigantu prozradili také to, že konzole bude zvládat snímkovací frekvenci až 120 fps. Podporována bude také variabilní snímkovací frekvence.

Vylepšení se má týkat také SSD jednotky. Nový Xbox dá tedy vale zastaralým pevným diskům, díky čemuž bude například spouštění her rychlejší až 40krát. Svižnější by měla být také odezva celého systému.

Na bližší informace o novém herním systému od Microsoftu si budeme muset ještě počkat. Xbox Series X se totiž v prodeji objeví až v rámci vánoční sezony 2020.

BEZ KOMENTÁŘE: Xbox One X

Video: archív výrobce

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků