Novinka zvaná LG Signature OLED TV R vypadá skutečně futuristicky. Právě písmenko R v názvu znamená, že televize je rolovací a že má na současném trhu způsobit revoluci, jak zástupci podniku v Las Vegas poznamenali.

Na první pohled si většina uživatelů může myslet, že jde o obyčejnou obrazovku s úhlopříčkou 65 palců (150 cm). Ale výjimečnost odhalíte ve chvíli, kdy přístroj vypnete.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: LG Signature OLED TV R

Zdroj: archív výrobce

LG Signature OLED TV R

LG Signature OLED TV R

FOTO: archív výrobce

OLED panel je totiž ohybný a dokáže se automaticky srolovat do svého podstavce. Podobně jako kdybyste zatočili list papíru. Díky tomu se na obrazovku zbytečně nepráší ve chvíli, kdy ji nepoužíváte.

Unikátní technologie má i další přednosti. Obrazovku je možné rozvinout v různých poměrech stran – buď 21:9, nebo 16:9. Díky tomu se při sledování různých filmů nemusí obtěžovat s černými pruhy podél spodní a vrchní strany, které jsou jinak pro běžné TV typické.

O dalších nabízených funkcích a ceně zatím LG mlčí. Jisté je tak pouze to, že by se LG Signature OLED TV R měla začít prodávat ještě v letošním roce.

LG ukázalo na veletrhu CES celou řadu zajímavých novinek. Kromě rolovacího televizoru zaujal také malý domácí minipivovar, který staví na principu kapslí – podobně jako nejrůznější kávovary. [celá zpráva]

LG HomeBrew

LG HomeBrew

FOTO: archív výrobce

LG HomeBrew

LG HomeBrew

FOTO: archív výrobce


Může se vám hodit na Seznamu: