Podle původních odhadů se měl náramek Fitbit Ace nabízet za částku okolo dvou tisíc korun, nakonec se ale cena blíží spíš ke třem tisícům. Podle nákupního rádce Zboží.cz totiž ceny startují na 2570 Kč.

Počet kroků i spánek

Navzdory vyšší ceně jsou však přednosti novinky nepopiratelné. Náramek byl totiž jako jeden z mála na trhu navržen speciálně pro děti a mládež od osmi let, u kterých automaticky zaznamenává denní aktivitu i spánek.

Fitbit Ace

Fitbit Ace

FOTO: archív výrobce

Náramek dokáže automaticky zaznamenat počty kroků a aktivního pohybu během sportu každý den. Je schopen svým majitelům připomínat, že se mají pravidelně hýbat – motivuje k ujití alespoň 250 kroků každou hodinu decentním upozorněním.

Děti zároveň i povzbuzuje, aby dosáhly svých cílů tím, že jsou odměněny zábavnými a sběratelskými odznaky, které mohou vidět v obslužné aplikaci v chytrém telefonu, kterou je pochopitelně možné stahovat zdarma.

V aplikaci se zároveň zobrazují i nejrůznější výzvy, kdy mohou jednotlivci soutěžit s dalšími členy domácnosti nebo svými kamarády v tom, kdo bude dosahovat lepších výsledků.

Rodiče mohou výsledky monitorovat

Ke všem zmiňovaným datům mají přístup také rodiče. Ti mohou jednoduše nastavit i to, jaká data se mají zobrazovat dětem a jaká jim. Snadno je tak možné kontrolovat aktivitu a pokrok dětí, ale zároveň i žádosti o přátelství v aplikaci.

Náramek zároveň dovede děti upozornit, pokud jim někdo volá na jejich chytrý telefon nebo když jim přijde nějaká zpráva. Jemně totiž zavibruje.

Fitbit Ace

Fitbit Ace

FOTO: archív výrobce