Oficiální cena hybridu je stanovena výrobcem na 12 990 Kč. S ohledem na původní očekávání je ale možné v některých internetových obchodech dohledat stále ještě citelně vyšší ceny. Podle nákupního rádce Zboží.cz, který provozuje společnost Seznam, se nabídky šplhají až nad 15 000 korun.

Displej modelu Transformer Pad TF701T nabídne jemné rozlišení 2560 x 1600 bodů při úhlopříčce 10,1 palce. Navíc se pochlubí velice dobrými pozorovacími úhly. Obraz se tedy nijak nedeformuje, ať na něj koukáte z libovolné strany.

Asus Transformer Pad

Klávesnice prodlužuje výdrž hybridu.

FOTO: archív výrobce

Ještě zajímavější je mobilní dokovací stanice s klávesnicí a vestavěnou baterií, která je součástí balení. Ta dokáže prodloužit výdrž tabletu až na dvojnásobek. Zároveň obyčejný tablet promění na jednoduchý notebook.

Ve výbavě nechybí přední 1,2megapixelový fotoaparát pro videohovory a zadní 5megapixelový, který zvládne pořizovat snímky a zároveň natáčet videa v rozlišení 1080p (Full HD). Zařízení se pochlubí odolnou kovovou konstrukcí, která je tenká 8,9 mm.

Asus Transformer Pad

Transformer Pad TF701T

FOTO: archív výrobce

Notebooky jsou mrtvé, výrobci sázejí na hybridy

Výrobci notebooků se musí vyrovnat s jedním z největších problémů v historii. Prodeje přenosných počítačů dramaticky klesají, neboť lidé stále více upřednostňují tablety. Záchranou by měly být takzvané hybridy.

„Tradiční notebooky neudržely krok s tablety, a to hned v několika ohledech. Je načase si přiznat, že tento typ zařízení je již mrtvý. My se soustředíme na budoucnost a tou jsou hybridy,“ prohlásil v rozhovoru pro Trusted Reviews ředitel mobilní divize společnosti AMD Kevin Lensing.

Právě AMD je druhým největším výrobcem notebookových platforem na světě. Součástky této firmy využívají prakticky všichni přední výrobci, například Acer, HP, Samsung, Asus, MSI či Lenovo. Je tedy více než pravděpodobné, že k Lensingovu názoru se přidají i další. [celá zpráva]