Hlavní obsah
Papež Benedikt XVI. Foto: Alessandro Bianchi, Reuters

Papež poslal první tweet, žehnal uživatelům této komunikační sítě

Pětaosmdesátiletý papež Benedikt XVI. ve středu poslal první tweet prostřednictvím svého účtu na Twitteru, jehož uživateli jsou převážně mladí lidé po celém světě. "Drazí přátelé, rád se s vámi spojuji prostřednictvím Twitteru. Děkuji za vaši štědrou odezvu. Ze srdce vám všem žehnám," zněl text "historického" tweetu.

Papež Benedikt XVI. Foto: Alessandro Bianchi, Reuters
Papež poslal první tweet, žehnal uživatelům této komunikační sítě

První tweet se objevil v angličtině. Stejný text bude podle agentury AFP v jeho následujících tweetech vyslán do světa také ve francouzštině, španělštině, italštině, portugalštině, němčině, polštině a arabštině. Další jazyky by měly přibýt později. Počítá se třeba i s čínštinou.

Papežův účet na Twitteru

Foto: Twitter

Hlava katolické církve má vlastní oficiální účet na sociální síti Twitter, která mu otevírá novou cestu k okamžitému vyslání krátkých vzkazů miliónům uživatelů, od 3. prosince. Od té doby se k účtu připojilo více než 700 000 lidí, kteří ho hodlají sledovat.

Benedikt XVI. je známý svou podporou moderních technologií. Například na začátku loňského roku jeho přičiněním vznikl program pro iPhone nazvaný Vyznání (Confession), který je charakterizován jako „perfektní podpora pro každého kajícníka“. Lidem má umožnit přezkoumat jejich svědomí na základě individuálních faktorů jako jsou věk, pohlaví a rodinný stav. [celá zpráva]

Papež na Twitteru vystupuje pod přezdívkou @Pontifex. Jeho účet naleznete zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků