Hlavní obsah
Papež Benedikt XVI. Foto: Max Rossi, Reuters

Papež se staví za užívání digitálních technologií

Papež Benedikt XVI. nabádá katolíky, aby se nebáli užívat vymožeností moderních digitálních technologií. Uvedl to server BBC.

Papež Benedikt XVI. Foto: Max Rossi, Reuters
Papež se staví za užívání digitálních technologií

Důkazem papežových slov je program pro iPhone nazývaný Vyznání (Confession), který je možné zakoupit v aplikaci iTunes od minulého týdne za 1,19 libry (přes 35 korun). Aplikace je charakterizována jako „perfektní podpora pro každého kajícníka“ s tím, že uživatelům nabízí tipy a pokyny, které jim pomohou se svátostí.

Aplikace Vyznání (Confession) pro iPhone

Foto: mif, Novinky

Má jim umožnit přezkoumat jejich svědomí na základě individuálních faktorů, jako jsou věk, pohlaví a rodinný stav. Cílem však není nahradit tradiční zpověď.

„Naším přáním je pozvat katolíky, aby se zapojili do své víry prostřednictvím digitální technologie," uvedl Patrick Leinen z iApps Little.

Aplikace Vyznání (Confession) pro iPhone

Foto: mif, Novinky

Lidský kontakt nic nenahradí

Sám papež se na konci ledna vyjádřil v tom smyslu, že není hřích používat služeb sociálních sítí. To považuje za důležité především pro mladé katolíky, aby mohli sdílet důležité informace on-line.

„Zvu mladé lidi k tomu, aby dobře využili svou přítomnost v digitálním světě,“ nechal se slyšet Svatý otec. Zároveň však připomněl, že virtuální kontakt nemůže v žádném případě nahradit ten přímý lidský.

V roce 2007 Vatikán zahájil svůj vlastní kanál na YouTube.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků