Hlavní obsah
Z okolních kopců byl hrad dobře ostřelovatelný Foto: Vratislav Konečný

Letem světem internetem (69. díl) - Virtuální kadeřnictví

Náš seriál vás týden co týden seznamuje se zajímavými weby, které sice stojí stranou hlavního internetového dění, ale přesto vám mohou ušetřit peníze či rozšířit obzory. Dnes se o vaší přízeň bude ucházet informační server pro podnikatele, encyklopedie dopravní techniky a stránky, které vám pomohou s úpravou vlasového porostu.

Z okolních kopců byl hrad dobře ostřelovatelný Foto: Vratislav Konečný
Letem světem internetem (69. díl) - Virtuální kadeřnictví

EkoInfo.cz

Myšlenka vytvoření serveru Ekoinfo.cz vznikla v Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR s cílem vytvořit informační platformu pro členy asociace. Přípravy a vývoje serveru se v roce 2001 chopili někteří tehdejší členové asociace a výsledkem byl ekonomicko-finanční server určený nejen pro členy asociace, ale i pro celou podnikovou a podnikatelskou veřejnost. 

Jeho obsah je rozdělen do deseti základních oborových sekcí, kterými jsou: Nabídky a poptávky, Obchod pohledávek, Vzdělávání, Podnikinfo, Bankovnictví, Leasing a jiné zdroje, Pojišťovnictví a penzijní připojištění, Jakost, Podnikání a legislativa, Eurozóna. Každá sekce obsahuje informace a nástroje rozdělené do několika tématických kapitol.

Web Ekoinfo.cz je však nejen informační, ale i pracovní pomůckou pro své návštěvníky. Proto se lze ve většině sekcí setkat s řadou nástrojů a aplikací, pomocí kterých lze něco vyhledat, vypočítat, analyzovat nebo přímo zobchodovat. 

Napříč celým serverem to jsou například úvěrové nebo kursové kalkulátory, daňové výpočty, obchodování s pohledávkami, databáze nabídek a poptávek, on-line provedení podnikové analýzy, vyhledání podnikového profilu a řada dalších.

.: HODNOCENÍ: grafika (6/10), obsah (8/10)

Vývoj dopravní techniky

Důvody vzniku internetových stránek mohou být různé. Jedním z nich bývají zdařilé školní práce, které jejich autoři umísťují na internet. A to je právě případ encyklopedie Vývoj dopravní techniky, která vás slibuje provést vývojem dopravní techniky. Naleznete tu informace jak například o prvním letu bratří Wrightů, tak o největších lodích, které kdy brázdily vody oceánů. 

Bohužel však v sekci Download řada odkazů nefunguje (autoři to omlouvají nedostatečnou kapacitou webhostingu), čeština leckde dostává na frak a na zmíněný web se s minoritními internetovými prohlížeči raději ani nevypravujte.

.: HODNOCENÍ: grafika (4/10), obsah (5/10)

Svět účesů

Portál Svět účesů, jak už jeho název napovídá, je tématicky zaměřen na vlasy, účesy a vše, co s nimi souvisí. Návštěvníci (nebo lépe řečeno především návštěvnice) zde najdou například obsáhlou fotogalerii účesů všech typů a délek pro ženy, ale i účesy pro muže a děti, dále poradnu, články a zajímavosti o vlasech a účesech, návody a praktické rady typu "Čím se dá nahradit šampón, pokud není zrovna po ruce".

Cílem portálu je inspirovat a informovat srozumitelnou cestou laickou veřejnost o módních trendech ve světě účesů (například aktuálně o rasta copáncích a dreadech) a také o možnostech, metodách a přípravcích péče o vlasy.

"Tento obor jde velice rychle kupředu a rádi bychom, aby české ženy držely krok a orientovaly se. To bylo také jedním z nejdůležitějších faktorů, proč tyto internetové stránky vznikly," říká Iva Haderková z webu Svět účesů.

Za krátkou dobu existence serveru (spuštěn počátkem října letošního roku) se s velkým ohlasem setkal miniseriál článků o tom, jak si správně vybrat účes dle tvaru obličeje a trvale vysoký zájem je také o fotogalerii.

Do budoucna je v plánu například miniseriál článků na téma bylinky a vlasy a větší pozornost by měla být věnována i starším ženám a jejich účesům. Vzniká také databáze kadeřnictví, která jsou doporučena čtenářkami, neboť i při výběru kadeřníka není nad osobní doporučení. 

.: HODNOCENÍ: grafika (4/10), obsah (5/10)

Autor článku stále bloguje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků