Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Richard Drew, ČTK/AP

Facebook ukládal stovky milionů nezašifrovaných hesel, měli k nim přístup zaměstnanci

Facebook léta ukládal hesla svých uživatelů na interních serverech v nezašifrované podobě. Navíc k nim měli přístup jeho zaměstnanci. Přišlo se na to při rutinní kontrole minulý měsíc, uvedl server CBS. Podle Facebooku ale nic nenasvědčuje tomu, že zaměstnanci tato hesla zneužili.

Ilustrační foto Foto: Richard Drew, ČTK/AP
Facebook ukládal stovky milionů nezašifrovaných hesel, měli k nim přístup zaměstnanci

Chyba, na základě které se soubory s nezašifrovanými hesly ukládaly od roku 2012, už údajně byla odstraněna. Dotčeno by mohlo být až 600 milionů účtů.

„Aby bylo jasné, tato hesla nebyla k dispozici nikomu zvenčí a nenašli jsme žádný důkaz, že by je někdo zneužil,” řekl podle serveru viceprezident společnosti pro bezpečnost a soukromí Pedro Canahuati.

Facebook přesto chce uživatele, kterých se to týká, informovat.

Oznámení přichází těsně poté, co o této skutečnosti informoval na svém blogu bezpečnostní IT expert Brian Krebs. Ten podle agentury DPA napsal s odvoláním na nejmenovaný zdroj uvnitř Facebooku, že přístup k nezašifrovaným heslům mělo více než 20 000 firemních zaměstnanců.

Facebook je největší internetová sociální síť na světě a problémům s únikem dat a kritice za přístup k ochraně uživatelských údajů čelil v uplynulých měsících opakovaně.

Příkladem je skandál týkající se společnosti Cambridge Analytica, která tajně získala data milionů facebookových uživatelů, jež následně použila k pokusům o jejich politické ovlivnění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků