Hlavní obsah
Webové stránky Cisco Foto: Cisco

Cisco koupí výrobce bezpečnostního softwaru Sourcefire

Největší světová společnost v oboru síťových technologií Cisco Systems koupí výrobce softwaru pro počítačovou bezpečnost Sourcefire za zhruba 2,7 miliardy dolarů (53 miliard Kč). Cisco si převzetím posílí pozice na poli zabezpečení sítí, kde v poslední době ztrácela podíl na trhu.

Webové stránky Cisco Foto: Cisco
Cisco koupí výrobce bezpečnostního softwaru Sourcefire

Firma Cisco oznámila, že zaplatí za akcii Sourcefire 76 dolarů. To proti pondělní závěrečně ceně přebírané firmy znamená přirážku 28,6 procenta. Akcie Sourcefire po zprávě vzrostly o téměř celou nabízenou prémii.

Koupí Sourcefire rozšíří Cisco svou nabídku na poli zabezpečení počítačů a sítí a urychlí rozvoj své strategie počítačové bezpečnosti. Společnost zde v minulých letech ztrácela pozice pod tlakem menších konkurentů jako Juniper Networks, Check Point Software Technologies a Palo Alto Networks. Zaostávala zejména v ochraně webových aplikací, sociálních sítí a video streamingu, které potřebují komplexnější zabezpečení, než jako nabízejí tradiční dodavatelé firewallů.

Sourcefire vznikla v roce 2001 a své akcie uvedla na veřejný trh v roce 2007, Loni její tržby vzrostly o 35 procent na 223 miliónů dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků