Hlavní obsah
Petra Černocká Foto: Dagmar Vačiljová Stehlíková

Apple otevřel svůj první obchod v Evropě

Obrovské nadšení se zmocňilo britských fanoušků americké počítačové firmy Apple, která v sobotu ráno v londýnské Regent Street otevřela svůj první značkový obchod v Evropě.

Petra Černocká Foto: Dagmar Vačiljová Stehlíková
Apple otevřel svůj první obchod v Evropě

Apple vždy imponoval nejen technickými přednostmi svých počítačů a další elektroniky, ale také jejich designem a marketingovým přístupem, díky němuž má milióny věrných zákazníků. Apple je pro mnohé nejen technickou pomůckou, ale projevem životního stylu.

Když před lety otevírala firma podobný obchod v Tokiu, byla před otevřením fronta dlouhá přes kilometr - a to v té době na japonské hlavní město útočil tajfun. Za první den pak obsloužili 7 tisíc zákazníků.

Velké rozdíly v cenách mezi Evropou a USA

Kalifornská firma má už 98 značkových obchodů, především v USA a v Japonsku. V Evropě je Londýn prvním předpolím, i když zde její výdělky nejsou malé. Například populární přehrávač iPod, pokud vůbec je k dostání, stojí v Londýně o třetinu více než v USA. Počítač iMac G5 se sedmnáctipalcovou obrazovkou stojí v USA 1299 dolarů, ale v Británii 919 liber, což je v přepočtu 1700 dolarů. Apple odmítá vysvětlit důvod takových cenových rozdílů.

Stejně jako na design svých výrobků dbá Apple i na své značkové obchody. Například na možnost pronajmout si obchod na adrese Regent Street 235 s klasicistní fasádou čekala čtyři roky. Budova patří stejně jako mnoho jiných londýnských nemovitostí britské koruně.

Vnitřní design tvoří moderní sklo, italský kámen a kovy. Apple odmítá zveřejnit částku, kterou na nový obchod vynaložila, ale představitel firmy řekl novinářům, že Apple otevírá značkové obchody jen tam, kde na sebe vydělají.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků