Hlavní obsah
Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Sputnik, Reuters

Putin nabídl USA dohodu o zajištění kybernetické bezpečnosti

Ruský prezident Vladimir Putin navrhl Spojeným státům vzájemnou spolupráci v oblasti kybernetické bezpečnosti, včetně záruk nevměšování do voleb a vůbec vnitřních záležitostí druhé strany. Prezidentovo prohlášení obsahující několik návrhů zveřejnil tento týden na svém webu Kreml.

Ruský prezident Vladimir Putin Foto: Sputnik, Reuters
Putin nabídl USA dohodu o zajištění kybernetické bezpečnosti

Putin navrhuje schválit komplexní program praktických opatření k obnovení vztahů USA s Ruskem při využívání informačních a komunikačních technologií. Chce také uzavřít mezivládní dohodu o prevenci incidentů v informačním prostoru analogickou dosud platné sovětsko-americké dohodě o prevenci incidentů na volném moři a ve vzdušném prostoru nad ním uzavřenou v roce 1972.

„Jednou z hlavních strategických výzev naší doby je riziko rozsáhlé konfrontace v digitální oblasti,” uvádí se v prohlášení. Šéf Kremlu si přitom chce s USA vyměnit „ve vzájemně přijatelné formě” záruky nezasahování do vnitřních záležitostí, včetně volebních procesů, a to i pokud jde o využívání informačních technologií a vysoce sofistikovaných metod.

Donald Trump

Foto: Evan Vucci, ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků