Podle jihokorejské tiskové agentury Jonhap se jednalo o útok proti třem televizním stanicím - YTN, MBC a KBS - a dvěma bankám - Shinhan Bank a Nonghyup.

Útok se odehrál v době, kdy na Korejském poloostrově panuje značné napětí mezi Jižní a Severní Koreou, která opakovaně hrozí válkou. Jihokorejská agentura pro bezpečnost internetu nicméně zatím nezjistila žádné důkazy, že hackerské útoky přišly ze zahraničí.

DDoS útoky na tuzemské servery

Kybernetickým útokům typu DDoS čelily také některé tuzemské servery téměř celý předminulý týden. Směřovány byly nejprve na zpravodajské weby, potom na portál Seznam.cz, servery bank a telefonních operátorů. Bezpečnostní experti o minulém týdnu hovoří jako o největším útoku v historii českého internetu.

Zasedla kvůli nim minulý týden i Rada pro kybernetickou bezpečnost. Ta se na půdě Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) shodla, že kvůli nim bude zapotřebí upravit i chystaný zákon o kybernetické bezpečnosti, ve hře je případně i novelizace zákona o elektronických komunikacích.

„Díky proběhlým útokům byly zjištěny nové poznatky, které se ještě před mezirezortním připomínkováním promítnou do připravovaného zákona o kybernetické bezpečnosti,“ informoval v tiskovém prohlášení NBÚ. Konkrétní úpravy však neprozradil. [celá zpráva]

Čtěte také:
Kybernetická ochrana Česka je sto let za opicemi, tvrdí hacker
Útok na český internet pocházel z jednoho centra v Rusku
Kvůli internetovým útokům zasedne Rada pro kybernetickou bezpečnost 
Útok na internetové stránky si může objednat kdokoliv za pár tisíc 
Český internet čelí nejmasivnějším pirátským útokům v historii
Útoky na české servery už řeší i tajné služby
Kybernetické útoky zvedly poptávku po antivirech o desítky procent 
USA se připravují na silný kybernetický útok z ciziny