Dva očekávané rozšiřující moduly, tedy PSP kamerka (PSP 290) a GPS přijímač (PSP-300) se nejdříve objeví v Japonsku.

Kamerka s váhou asi 15 gramů se začne prodávat v této zemi od 2. listopadu. Cena přístroje je stanovena na 5000 yenů (asi 900 korun).

Kamera nabídne svému uživateli rozlišení 1,3Mpix a jednoduchý mono-mikrofon. Vlastník tohoto systému bude moci pořizovat jak fotografie, tak videa. Sony přislíbila, že k PSP-300 přibalí také software pro editaci pořízených fotografií a pro jejich ozvučení. Je dokonce možné, že videokameru využije Sony také v některých hrách pro PSP.

Uvedení přijímače GPS signálu PSP-290 je naplánováno na 7. prosince. Jeho cena bude o jednu pětinu vyšší než u PSP kamery. Sony dodá k GPS modulu také navigační software. Distribuovat jej bude na UMD discích.

Další přídavné mapy si pak může majitel PSP a příslušného GPS modulu nahrát v MemoryStick karty, pro kterou má Sony PSP speciální slot.

GPS modul se podobně jako kamerka uplatní v několika různých programech - japonská Sony již oznámila, že jeho schopnosti využijí například "neherní" Homestar Portable (virtuální planetárium) či gamesky Golf Everywhere a Metal Gear Solid: Portable Ops.